Jaka jest przyszłość XRP i kiedy sprzedać Ripple?

Jaka jest przyszłość XRP i kiedy sprzedać Ripple?

11 września, 2022 Wyłączono przez admin

Zgodnie z Wikipedia Ripple to system rozliczeńi sieć wymiany walut i przekazów pieniężnych zbudowany na rozproszonym internetowym protokole open source. Wydany w 2012 roku program Ripple umożliwia bezpieczne, natychmiastowe i prawie bezpłatne globalne transakcje finansowe dowolnej wielkości bez żadnych obciążeń zwrotnych. Obsługuje tokeny reprezentujące walutę fiducjarną, kryptowalutę, towar lub dowolną inną jednostkę wartości, taką jak mile lotnicze często podróżujących, lub ruchome minuty. Ripple opiera się głównie na wspólnej i publicznej bazie danych lub księdze głównej, która wykorzystuje proces konsensusu, który pozwala na płatności, wymianę i przekazy pieniężne w rozproszonym procesie. Ważne, że sieć może działać bez firmy Ripple. Wśród walidatorów znajdują się firmy, dostawcy usług internetowych i Massachusetts Institute of Technology.

Jakie banki używają XRP?

Możesz być zaskoczony ale faktem jest, że Ripple to cyfrowa waluta, która jest już używana przez niektóre główne banki na całym świecie jak np.; UniCred, Standard Chartered, Bank of America, ATB Finacial, NBAD, CIBC.

Przy cenie około 0,29 USD za jednostkę przyszłość Ripple wydaje się naprawdę jasna. W miarę upływu dni, jest coraz więcej banków dołączających do tego systemu. Jeden z największych banków na świecie wskoczył na pokład.

 

Przyszlosc-xrp

Więc czym jest Ripple?

Jest to kryptowaluta, która sprawia, że wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy za pośrednictwem banków w dowolnym miejscu na świecie jest niemal natychmiastowe przy minimalnych kosztach. Jest to świetne rozwiązanie dla banków, ponieważ każdy chce zaoszczędzić pieniądze. Oznacza to również, że może mieć miejsce więcej transakcji. W dłuższej perspektywie potencjał tej cyfrowej waluty jest ogromny.

Kiedy sprzedać XRP ?

Decyzja kiedy kupić dane aktywa podykowoana jest okresem w jakim chcemy zainwestować. Czy nadal jest dobry moment aby kupić Ripple? Czy nadal na nim zarobię sprzedając za miesiąc, rok czy dziesięć lat?

Spójrzmy jak kształtowała się cena w 2021r.:

Cena XRP w 2021r

W styczniu 2021 roku cena XRP spadła z poprzedniego nowego maksimum 0,78 USD do niskiego poziomu 0,21 USD.

Spadek ceny był tylko tymczasowy, ponieważ po tym XRP odzyskał wsparcie z szerszego rynku, XRP osiągnął all-time high (ATH) w wysokości 1,96 USD w kwietniu 2021 roku. Po tym cena XRP osunęła się z powrotem do 0,50 USD.

Niestety, pozew SEC przeciwko Ripple Labs zarzuca, że pozyskał ponad 1,3 mld USD poprzez trwającą ofertę nienotowanych papierów wartościowych aktywów cyfrowych.

Kluczem do pozwu jest fakt, że SEC klasyfikuje XRP jako papier wartościowy. Warunek ten jest inny niż w przypadku ETH. W czerwcu SEC stwierdził, że oferta i sprzedaż ETH nie była transakcją papierów wartościowych.

Wpływ pozwu SEC przeciwko Ripple Lab doprowadził do dużej wyprzedaży. Jednak pod koniec 2021 roku wartość XRP ma tendencję do stabilizacji na poziomie jednego dolara amerykańskiego.

Kapitalizacja rynkowa XRP w chwili pisania tego tekstu jest na poziomie 30 mld USD, a cena XRP wynosi 0,70 USD.

Co wpływa na cenę Ripple?

Oczywistym faktem i powodem jest pozew przeciwko Ripple, który został złożony pod koniec 2020r przez SEC (  Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ). Powodem wniesienia sprawy była kwestia, że Ripple Labs Inc. pozyskał ponad 1,3 mld USD poprzez oferowanie nienotowanych na giełdzie trwałych cyfrowych papierów wartościowych.

Proces za procesem był wyzwaniem i coraz częściej uruchamiał ataki. Stan ten trwał przez cały 2021 rok.

Dochodzenie SEC wpłynęło na aktywność handlową na XRP, do tego stopnia że giełdy caczęły wycofywać się z XRP. Np CoinBase.

Prognoza ceny XRP według ekspertów

Prognoza DigitalCoin dotycząca ceny XRP w 2022 roku szacuje, że średnia cena XRP może osiągnąć 1,14 USD w tym roku. Strona przewiduje również, że wartość monety XRP może wzrosnąć do 1,34 USD do 2023 roku. W dłuższej perspektywie DigitalCoin twierdzi, że średnia wartość XRP może osiągnąć 1,67 USD w 2025 roku i 3,51 USD w roku 2029.

Bazując na „PricePrediction”, XRP będzie w długookresowym terminie rosnąć zapewniając bykom stabilny wzrost. Według nich, średnia wartość XRP w 2022 roku osiągnie 1,22 USD w 2022 roku i osiągnie 3,63 USD w 2025 roku.

Tymczasem prognoza przygotowana przez Gov Capital szacuje, że XRP osiągnie nowy szczyt 1,37 USD w lutym 2023 roku i 4,84 USD do końca 2026 roku.

Po przyjrzeniu się niektórym przewidywaniom ekspertów dotyczącym ceny XRP w 2022 roku warto pamiętać, że wysoka zmienność rynku kryptowalut sprawia, że trudno jest dokładnie przewidzieć długoterminowe ceny. Ponadto czynniki zewnętrzne mogą również wpływać na wartość aktywów kryptowalutowych.

Być może jesteś zainteresowany inwestowaniem w XRP w 2022 roku. W takim przypadku zawsze warto przeprowadzić własne badania lub DYOR i wykopać najnowsze trendy rynkowe, wiadomości o XRP, analizę techniczną i fundamentalną oraz różne opinie ekspertów przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Cena w 2022r. Czy dobry moment żeby kupić?

Nadal nie jest za późno, aby kupić XRP w 2022 roku, zwłaszcza jeśli inwestujesz w aktywa kryptowalutowe w perspektywie długoterminowej.

XRP, kupić czy sprzedać?

Świat aktywów kryptowalutowych jest nieprzewidywalny. Każde aktywo kryptowalutowe będzie miało swoje wzloty i upadki w ciągu roku. Tak samo jest w przypadku XRP. Przez cały 2022 rok mogą wystąpić wahania cen na XRP.

Nie wspominając o tym, że przyszłość XRP lub Ripple jest obecnie dość wątpliwa od czasu pojawienia się pozwu z SEC i poprzedniego wycofania z listy przez znaną giełdę kryptowalut. Mimo to, jeśli XRP może rozwiązać ten proces sądowy, potencjalnie może nastąpić bardziej energiczna hossa w cenie XRP.

W związku z tym XRP jest doskonałym wyborem dla inwestorów, którzy preferują kryptowaluty oparte na odgórnym podejściu inwestycyjnym w celu dywersyfikacji portfela.

 

zródło : zipmex artykuł z dnia 14 lipca 2022r