Jak kupic małpkę nft na allegro

Jak kupic małpkę nft na allegro

24 października, 2022 Wyłączono przez admin

Jeśli potrzebujesz wskazówek dotyczących NFT, począwszy od najlepszych rodzajów NFT, jakie można kupić, jak promować swoje NFT i jakich oszustw i hacków dotyczących NFT należy się wystrzegać, mamy dla Ciebie garść propozycji.

 

Mamy też głębsze funkcje, takie jak nasz przewodnik po NFT Czym są NFT?, który szczegółowo wyjaśnia, w jaki sposób tokeny niezbywalne, pliki cyfrowe zarejestrowane na blockchainie, mogą oferować rzadkość. Możesz również rzucić okiem na nasz samouczek, jak stworzyć NFT za darmo i mój artykuł Znaczenia NFT, slang i terminy: wszystko, co musisz wiedzieć. Poczytaj również o pierwszej nowej kolekcji NFT byłego artysty Final Fantasy, Yoshitaki Amano, aby znaleźć inspirację.

W innym miejscu opisaliśmy jak stworzyć i sprzedać NFT, a w tej części poradnika NFT przyjrzymy się bliżej jak kupić i sprzedać NFT. Najważniejszą rzeczą, o której należy zawsze pamiętać jest to, że NFT mogą być bardzo zmienne, co oznacza, że ich wolumen może szybko rosnąć i spadać. Bądź przygotowany na przejażdżkę kolejką górską na niektórych NFT, co prowadzi nas do naszej pierwszej wskazówki.

Kupuj NFT, które kochasz

Generalnie, zawsze kupuj NFT, które faktycznie Ci się podobają. Pomyśl sobie, czy jeśli wartość tego NFT spadnie, to nadal będziesz go kochał, czy też kupujesz go tylko dla potencjalnego zysku, który możesz osiągnąć?

Łatwo jest dać się złapać na pomysł szybkiego wzbogacenia się, a w rzeczywistości badanie pokazuje, że 82% ankietowanych nabywców NFT było motywowanych raczej ideą inwestycji niż samą sztuką.

NFT

Kup narzędzie

Jest to powiązane ze wskazówką nr 1. Jeśli masz wątpliwości co do wartości artystycznej NFT, zastanów się nad jej użytecznością, a raczej nad tym, do czego można wykorzystać tę NFT – inteligentny kontrakt stojący za sztuką. Sztuka NFT może być wykorzystana do wszystkiego, od finansowania filmów po tworzenie platform edukacyjnych. Ta nowa technologia może też wiele znaczyć dla graczy NFT.

Użyteczność NFT może dotyczyć dostępu do społeczności, w rzeczywistych wydarzeniach, aktywów w grze wideo lub nawet realnego wearable. Na przykład Crazy Skullz (otwiera się w nowej zakładce) zbiera fundusze na cele charytatywne, a także kupuje ziemię w metawersum dla właścicieli NFT. Niektóre NFT umieszczają zyski w funduszu, aby opłacać nowe projekty, wydarzenia w galeriach i wspierać artystów; możesz więc kupić NFT i czuć się dobrze.
03. Wskazówki dotyczące NFT: Jeśli to brzmi zbyt dobrze, to prawdopodobnie tak jest

Jak ze wszystkim, tak i z tym, należy być ostrożnym wobec oszustw za pośrednictwem poczty elektronicznej i mediów społecznościowych. Jeżeli ktoś oferuje Ci NFT po niewiarygodnie niskiej cenie lub wrzuci Ci NFT do portfela za darmo, bądź ostrożny. Zrób rozeznanie – przyjrzyj się historii sprzedawcy lub projektu, jak długo istnieje, kto go kupił, zadawaj pytania innym i wpadaj na Discorda oraz kanały społecznościowe, aby zapoznać się z projektem.

Nie dziel się swoim portfelem ani danymi bankowymi z nikim, kto się do Ciebie zgłasza znikąd. Bądź bezpieczny w sieci i zawsze sprawdzaj, kto sprzedaje i jaki jest projekt. Ostatecznie, wszystko sprowadza się do wskazówki nr 1 i kupuj tylko takie NFT, które naprawdę lubisz lub rozumiesz.

Wspieraj nowych artystów

W NFT pojawia się wielu nowych artystów, a częścią podniecenia wokół niefunkcjonalnych tokenów jest to, jak artyści, którzy nigdy nie byliby w stanie złapać nagłówków lub uzyskać miejsca w galerii, z powodzeniem sprzedają NFT. Ci artyści, jak Beeple, tworzą nowe rodzaje sztuki.

Pamiętaj jednak, że inwestowanie w artystę powinno być sprawą osobistą. Podobnie jak w przypadku wskazówki nr 1, inwestuj w artystów NFT, których lubisz lub uważasz, że mają coś do powiedzenia. Podążanie za trendami również często bywa nierozsądne, więc znajdź artystów, których lubisz i inwestuj z osobistej perspektywy.

Dobrą radą byłoby śledzenie i inwestowanie w artystów NFT, którzy są oddani NFT. Na przykład Eternal Royals (otwiera się w nowej zakładce) to NFT autorstwa Jesse Johnsona, który umożliwia kolekcjonerom posiadanie wydruku na płótnie w skali 1:1, po wydrukowaniu metadane NFT ulegają zmianie, podobnie jak cyfrowa reprezentacja. Ci artyści będą eksperymentować z NFT i inteligentnymi kontraktami i często będą mieli nowe i oryginalne sposoby prezentowania sztuki. Pamiętaj, że sztuka to pomysły.

Artyści NFT

Zrozumienie danych

Chociaż trudno jest stwierdzić, czy NFT zwiększy swoją wartość lub czy sztuka odniesie sukces, istnieją pewne podstawowe kryteria, które możesz zbadać, aby upewnić się, że NFT, które kupujesz, nie jest całkowicie bezwartościowe lub jak rozpoznać fałszywe NFT. Poniżej wyróżniliśmy niektóre z nich.

Pamiętaj, że kiedy sprzedajesz NFT, te rzeczy również mają znaczenie. Zadaj sobie pytanie, czy Twoje NFT spełnia te kryteria, ponieważ tego właśnie będą szukać ludzie. Są to dane, które mogą Ci pomóc w ustaleniu, kto kupuje NFT. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym rzeczom, których należy szukać w NFT.

Poznaj podstawy
Śledź artystę na mediach społecznościowych, a jeśli mają Discorda, wpadnij tam i nie bój się zadawać pytań. Zapytaj innych ludzi na kanałach społecznościowych o radę; czy słyszeli o tym artyście? Czy twórca NFT płaci za reklamy w mediach społecznościowych, więc próbuje sztucznie wywołać szum? To może być zła wiadomość. Porównaj dane dotyczące cen i wielkości sprzedaży, na przykład porównaj dane OpenSeas z transakcjami Etherscan (otwiera się w nowej zakładce) i śledź poprzednich nabywców. Czy są one zgodne? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie kupuj.

Sprawdź rzadkość występowania
Generalnie im wyższy numer mennicy (może to być od 1500 do 10 000) tym mniejsza ilość rzadkich lub rzadkich NFT w projekcie. Może to zapewnić bardziej bezpieczne wartości, a więc cena NFT nie może szybko wzrosnąć lub spaść (choć może) i często okazuje się, że są to dostępne i zabawne NFT, w które można wejść.

Sprawdź cenę minimalną
Większość rynków NFT oferuje cenę minimalną, aby pokazać ogólną cenę orientacyjną tego, ile wart jest projekt NFT. Wśród projektów NFT znajdziesz takie, które sprzedają się zarówno za mniej, jak i więcej niż wynosi cena minimalna.

Pamiętaj, że NFT również tracą na wartości, co może oznaczać, że możesz nabyć NFT za mniej niż jest warte, więc śledź projekty, które lubisz i kupuj je, gdy osiągną cenę, z którą czujesz się komfortowo. Zwróć również uwagę na NFT w fazie białej listy, co oznacza śledzenie artystów, zaangażowanie w projekt i przeprowadzenie pewnych badań. Otrzymasz NFT po cenie menniczej, przed sprzedażą publiczną, kiedy można ustalić cenę minimalną. (Oczywiście wartość może spaść, więc wracamy do wskazówki nr 1).

Wolumen obrotu
To pokazuje na pierwszy rzut oka, czy ludzie kupują czy sprzedają te NFT. Ma to znaczenie tylko wtedy, gdy zależy Ci na krótkoterminowych zyskach, jeśli kupujesz NFT, bo je uwielbiasz, to nie ma to znaczenia. Pokazuje to jednak natychmiastowe zainteresowanie NFT i może sugerować ogólne trendy oraz to, jakiego rodzaju NFT możesz chcieć szukać lub nawet stworzyć. Strony takie jak nonfungible (otwiera się w nowej zakładce) mogą w skrócie przedstawić dane dotyczące wolumenu.
08. Wskazówki dotyczące NFT: poznaj narzędzia

Wspomnieliśmy już o Etherscan powyżej, jest to jedno z wielu dostępnych narzędzi, które pomagają odkrywać i odkrywać nowe NFT i podejmować decyzje o zakupie. Inne narzędzia obejmują Nansen.ai (otwiera się w nowej karcie) i Dune.xyz (otwiera się w nowej karcie) . Etherscan, na przykład, to niezależna strona, która śledzi transakcje na blockchainie Ethereum.

Możesz przejrzeć przeszłe transakcje jako dobry sposób na zapewnienie, że NFT jest prawdziwą rzeczą, a także oferuje oczekujące transakcje, więc jeśli śledzisz kolektora, możesz zobaczyć, co jest kupowane. Pamiętaj, aby używać tych danych wraz z danymi z rynków NFT i kanałów społecznościowych, aby upewnić się, że NFT jest rzeczywiście kupowana i nie jest to darmowy drop (oszuści lubią budować fałszywy hype, wrzucając darmowe NFT do portfela kolekcjonera lub influencera – przeczytaj nasz przewodnik po oszustwach NFT, aby uzyskać więcej szczegółów).

Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w artykule służą wyłącznie ogólnym celom informacyjnym i nie mają na celu zapewnienia konkretnych porad finansowych lub inwestycyjnych ani rekomendacji dla jakiejkolwiek osoby w odniesieniu do jakiegokolwiek produktu inwestycyjnego. Artykuł ma na celu jedynie dostarczenie ogólnych informacji i opinii na temat NFT. Poglądy odzwierciedlone w tym artykule mogą ulec zmianie w dowolnym czasie bez powiadomienia.